3 najlepsze lokalizatory GPS do samochodu 2020 (ranking i recenzja)

Lokalizator GPS do samochodu to urządzenie śledzące pozycję naszego pojazdu na żywo, a przy użyciu platformy lub aplikacji możemy widzieć gdzie znajduje lub znajdował się nasz pojazd. Jaki lokalizator wybrać jako klient indywidualny lub mała firma? Przekonajmy się! W naszym rankingu braliśmy pod uwagę czynniki takie jak: cena, koszt utrzymania, możliwości podłączenia, konieczność ładowania, wbudowana bateria, zabezpieczenie samochodu, rozmiary i waga oraz platforma do śledzenia.

Najlepszy lokalizator GPS


1. Lokalizator GPS BearPoint C18

lokalizator GPS BearPoint

 

Lokalizator GPS BearPoint C18 to jeden z niewielu lokalizatorów GPS oferowanych przez polską firmę. To ważne ze względu na serwer, na którym możemy śledzić pozycję swojego pojazdu – jeśli kupimy urządzenie podłączone do niezaufanego serwera, możemy stracić możliwość sprawdzania lokalizacji w razie jego wyłączenia. Lokalizator pozwala na określenie dokładnej pozycji, sprawdzanie historii, prędkości pojazdu zatrzymań i zdarzeń w trasie. Dodatkowo możemy otrzymywać powiadomienia SMS dotyczące uruchomienia pojazdu, przekroczenia wyznaczonej strefy (tak zwany geo-fence) lub przekroczenia dozwolonej prędkości.

Dużym plusem w przypadku tego urządzenia jest możliwość podłączenia go zarówno do gniazda OBD jak i na stałe do instalacji 12V. Pozwoli to na zainstalowanie urządzenia osobie nietechnicznej poprzez włożenie urządzenia do gniazda, a w razie potrzeby ukrycie go samodzielnie lub z pomocą mechanika.Warto także wspomnieć o braku abonamentu, co w przypadku polskich firm jest rzadkością. Kosztem użytkowania wymienionym poniżej jest utrzymanie karty SIM dołączonej do zestawu – w przeliczeniu są to koszty rzędu 10-20 złotych na rok.
.

Specyfikacja
 • Koszt utrzymania: ok. 20 zł/rok
 • Możliwości podłączenia: 3/3 – Podłączenie na stałe, podłączenie do gniazda OBD, podłączenie do złącza zapalniczki.
 • Konieczność ładowania: Nie – lokalizator można podłączyć do akumulatora samochodu przez kabel OBD lub zestaw kabli do montażu na stałe.
 • Wbudowana bateria: Tak.
 • Rozmiary i waga: Ok. 4 x 7 cm
 • Platforma do śledzenia: Polska, bezpłatna
Zalety
 • Polska platforma do śledzenia
 • Solidne wykonanie
 • Świetny stosunek jakości do ceny
Wady
 • Nie stwierdzono


2. GPS Trackimo Optimum 2G Car Kit

lokalizator gps trackimo

 

Lokalizator GPS Trackimo to urządzenie korzystające z serwera zagranicznego (nie chińskiego). Posiada funkcje takie jak lokalizacja w czasie rzeczywistym, alarm w przypadku poruszenia, alarm po przekroczeniu prędkości, przycisk SOS czy wspomniany wcześnie geo-fence. Można podłączyć go na 2 sposoby – posiada wtyk USB oraz przewody służące do podłączenia urządzenia do obwodu akumulatora. Dzięki temu instalacja jest prosta i może ją przeprowadzić każdy.


Dodatkowo lokalizator posiada małą baterię 600 mAh która pozwala na działanie bez dodatkowego zasilania przez około 2 dni (tryb czuwania 14 dni). Obudowa posiada wbudowany mocny magnes, dzięki czemu lokalizator można zamontować poza pojazdem. Jeśli potrzebujesz urządzenia, którego nie możesz podłączyć na stałe, Trackimo Optimum 2G Car Kit jest dobrym wyborem.

.

Specyfikacja
 • Koszt utrzymania: ok. 20 zł/rok
 • Możliwości podłączenia: 3/3 – Podłączenie na stałe, podłączenie do gniazda OBD, wbudowana duża bateria.
 • Konieczność ładowania: Nie, chyba że używamy go tylko poza pojazdem.
 • Wbudowana bateria: Tak.
 • Rozmiary i waga: Ok. 4,7 x 4 x 1,7 cm, ciężki.
 • Platforma do śledzenia: Zagraniczna
Zalety
 • Możliwość działania tylko na baterii
 • Przycisk SOS
Wady
 • Konieczność wyciągania co około 2 tygodnie w celu naładowania


3. TKSTAR Rastreador TK915

lokalizator tkstar

 

Lokalizator TKSTAR Rastreador TK915 to dobry wybór, jeśli potrzebujesz lokalizatora pozwalającego na działanie bez ładowania. Ma on wbudowaną baterię 10000 mAh, dzięki czemu może działać nawet 14 dni w trybie aktywnym lub pozostawać w uśpieniu przez 90 dni. Jest to świetny wybór jeśli nie potrzebujesz lokalizatora na stałe i chcesz ukryć go w pojeździe.


Lokalizator jest połączony z serwerem producenta w Chinach, ale posiada opcje śledzenia SMS, więc nawet po ewentualnym wyłączeniu serwerów nie będzie bezużyteczny. Posiada podstawowe funkcje lokalizacyjne a dodatkowo czujnik wstrząsów, co czyni go świetnym urządzeniem jeśli chcemy śledzić ważną przesyłkę. Urządzenie jest także wyposażone w bardzo mocny magnes i jest wodoodporne, dzięki czemu w razie potrzeby łatwo przyczepisz je do elementu podwozia.

.

Specyfikacja
 • Koszt utrzymania: ok. 20 zł/rok
 • Możliwości podłączenia: Nie wymaga podłączenia
 • Konieczność ładowania: Tak
 • Wbudowana bateria: Tak.
 • Rozmiary i waga: Ok. 9 x 7,4 x 2,5 cm
 • Platforma do śledzenia: Chińska
Zalety
 • Duża bateria
 • Solidne wykonanie
 • Świetny stosunek jakości do ceny
Wady
 • Chiński serwer
 • Nie można podłączyć lokalizatora na stałe

Na co zwrócić uwagę zanim zdecydujesz się na lokalizator GPS?

Bez względu na to w jakim celu rozważasz zakup lokalizatora GPS, ważne abyś zwrócił uwagę na prawną stronę tego zagadnienia. Generalnie, jeśli użytkujesz pojazd w którym zamontowałeś lokalizator samodzielnie, to wszystko jest w porządku. Jeśli zamierasz śledzić kogoś obcego, a nawet osobę ze swojej rodziny – weź pod uwagę, że jesteś zobowiązany im o tym powiedzieć. Zwróć szczególną uwagę na pisemną zgodę w przypadku używania lokalizatora GPS w pojeździe którym jeżdżą Twoi pracownicy!
Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie Twojego pojazdu, rozważ także inne zabezpieczenia takie jak kamery samochodowe. Dzięki nim nie tylko nagrasz niebezpieczne sytuacje, ale też będziesz mógł użyć ich jako dowód w przypadku sporu.

Pytania i odpowiedzi dotyczące lokalizatorów GPS

Jak dokładne są lokalizatory GPS?

Dobrej jakości urządzenie lokalizujące (a tylko takie znajdziesz w naszych rankingach), jest w stanie pokazać Twoją lokalizację z dokładnością do 15 centymetrów. W przypadku samochodów nie ma to aż tak dużego znaczenia, przyjmuje się więc że dokładność lokalizatora powinna wynosić do 1 metra.

Mój lokalizator pokazuje że jest w ruchu, mimo że się nie ruszam. O co tutaj chodzi?

Kiedy znajdujesz się w zamkniętej przestrzeni (nie masz nad sobą otwartego nieba), lokalizator traci zasięg satelit GPS i sygnał stale się mniej dokładny. Otrzymanie powiadomienia o ruchu samochodu w środku nocy nie należy do przyjemnych doświadczeń, ale w przypadku lokalizatorów GPS po prostu się zdarza.Jeśli zobaczysz, że pojazd przesunął się na drugą stronę ulicy i dalej się nie rusza, to prawdopodobnie fałszywy alarm.

Czy lokalizator GPS będzie działał poza miastem?

Tak. Lokalizator do działania potrzebuje sygnału GPS (który jest dostępny na całym świecie bez różnicy czy w mieście czy na wsi), oraz sygnały GSM czyli sieci komórkowej. W krajach europejskich pokrycie siecią komórkową jest na tyle gęste, że problem braku sieci nie powinien wystąpić.

Czy mój lokalizator GPS będzie działał poza Polską?

Tak, lokalizator GPS będzie działał wszędzie, gdzie może złapać sygnał GSM (wszędzie gdzie ma dostęp do internetu). Obecnie w Unii Europejskiej istnieje zasada wspólnoty roamingowej – więc nawet z kartą polskiego operatora lokalizator będzie wysyłał dane i działał prawidłowo.

W jaki sposób dobieramy lokalizatory do testów?

W naszym rankingu znajdziesz propozycje z różnych grup cenowych i jakościowych. Sprawdzamy i testujemy różne urządzenia, a opinie są wydawane na podstawie naszych własnych doświadczeń, ceny i wiarygodności producenta. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące rankingu lub chcesz zgłosić swoje urządzenie, daj nam znać poprzez formularz kontaktowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *